Palju õnne sünnipäevaks, Raimond!

Üks õnnelik suvi, üks õnnelik linn, üks õnnelik noor muusik...
Aasta 1939, suvine Pärnu, Raimond Valgre.

Jah, nii Raimond ise kui tema sõbrad-muusikud Rannasalongi ansamblist Merry Pipers on hiljem rääkinud, et see viimane suure sõja eelne suvi Pärnus oli Valgre elu kõige õnnelikum aeg.
Ning Raimondi laulud, ka siinsamas Pärnus loodud, teevad pärnakaid ja Pärnu külalisi õnnelikuks läbi aegade – tänagi, aasta 2023 sügisel.

7. oktoobril on Raimond Valgre 110. sünniaastapäev.
Loomulikult soovime meie, pärnakadki, sel päeval Valgret tänutundega meeles pidada.
Ning milline paik sobiks Raimondi sünnipäeva tähistamiseks paremini, kui kohvik, mille uksed on olnud külalistele lahkelt avatud nii sel kaugel Valgre kaunimal suvel kui ka nüüd – pea sada aastat hiljem.

Ootame kõiki Valgret armastavaid pärnakaid ja Pärnu külalisi
Raimondi 110. sünniaastapäeva tähistama
hotelli Victoria kohvikusse Cafe Grand
laupäeval 7. oktoobril pealelõunal kella kahest kaheksani.
Kõlab Valgre muusika, puhvetis on valgre-aegne menüü. Raimondi lemmikpillid – klaver, kitarr ja akordion – on kõigi teie ootel, kel soov ise mängida oma lemmiklugusid Valgre loodute seast.
Saadame ühiselt aegade taha ja tähtede poole teele oma õnnesoovi, mõeldes ja öeldes:

„PALJU ÕNNE SÜNNIPÄEVAKS, RAIMOND!“

Palju õnne sünnipäevaks, Raimond!


1939. aastal valmistus Pärnu linn tähistama kuurorti 100. aastapäeva.

Oma praegusel alal oli supelrand sisse seatud 1927. aastal. Siis valmis rannahoone – esimene omataoline Eestis. Liivale ilmusid mugavad lamamistoolid ja rannakorvid, samuti esimesed Eestis. Suvitajate meelelahutuse ja lõbustuste eest hoolitsesid restoranid-kasiinod-salongid. Ei puudunud ka hästikorrastatud pargid, esmaklassiline kabaree ja mitmed kinod. Ühendust Stockholmiga pidas aurik «Estonia» - nii sai suviti Pärnust väike Rootsi linnake.

Merevesi soojenes 25 kraadini ja päike tõstis õhutemperatuuri üle 30. Õhtuti kihas Supeluse tänav promeneerivatest linnakodanikest ja suvitajatest, sest Vana Pargi kõlakojas ja Rannasalongis kõlas muusika. Viimases tegi oma õhtust muusikutööd ka noor Raimond Valgre.

Kultuur ja Elu - "Tantsiks veel ja veel... Aga kus?"