Mark Kostabi graafikanäitus „Baltic Passion”

Mark Kostabi „Baltic Passion” Café Grand Pärnu

„Selle graafikanäitusega naasen ma õnnelikult Eestisse, kus tegin oma debüüdi üle 30 aasta tagasi. Kui ma umbes aasta tagasi olin hotell „Victoria” kaunis restoranis, unistasin kohe, et saaksin seal näituse korraldada. Ja kui ma nende klaverit nägin, tundsin end tõeliselt koduselt ja soovisin seal näituse raames esineda, jätkuks minu eelmise suve väljapanekule lähedalasuvas Pärnu Uue Kunsti Muuseumis. Seekord jagan oma kirge graafikaprotsessi vastu, mis võimaldab mul jagada oma universaalset näotute kujude keelt palju suurema publikuga.” - Mark Kostabi

Mark Kostabi (1960) sündis Californias Los Angeleses eesti vanematele. Aastal 1982 kolis ta New Yorki ja sai peagi East Village'i kunstimaastikul silmapaistvaks tegelaseks ning suhtles selliste ikoonidega nagu Andy Warhol ja Jean Michel Basquiat.

Kostabi on enim tuntud oma universaalsete näotute kujudega maalide poolest, mis sageli kajastavad tänapäeva poliitilisi, sotsiaalseid ja psühholoogilisi probleeme, ning Kostabi Worldi loomine - tema vastuoluline stuudio - mis on tuntud paljude assistentide palkamise poolest.

Kostabi kunstiteosed on praegu rohkem kui 60 alalises muuseumikogus üle maailma, sealhulgas Moodsa Kunsti Muuseumis, Metropolitani Kunstimuuseumis, Guggenheimi Muuseumis, Brooklyni Muuseumis, Washingtoni Rahvusgaleriis, Los Angelese Kaasaegse Kunsti Muuseumis, Rahvusgaleriis moodsa kunsti muuseumis Roomas, Groningeri muuseumis Hollandis ja KUMUs Tallinnas.

Kostabi on kujundanud ka albumikaaned Guns N' Rosesile (Use Your Illusion), The Ramonesile (¡Adios Amigos!) ja mitmetele teistele.

Tema mitmed kollektsionäärid ulatuvad Bill Clintonist Luciano Pavarottini ning nende hulka kuuluvad sellised kuulsused nagu Lou Reed, Suzanne Vega, Brooke Shields, Axl Rose, Debbie Harry, Billy Wilder, Sylvester Stallone, Bill Gates, Aaron Spelling, Arnold Schwarzenegger ja paljud teised.

Tema elu ja tööd on kajastatud paljudes ajakirjades ja telesaadetes.

Kostabi on ka edukas muusik ja on esitanud oma muusikateoseid nii solistina kui ka koos teiste muusikutega, sealhulgas Ornette Coleman, Jerry Marotta, Tony Levin, Stefano di Battista, Gene Pritsker, Mark Egan, Lukas Ligeti, Dave Taylor, Chris Parker, Tony Esposito, Salvatore Flauto, Tommy Campbell, Gerry Brown, Lara St. John, John Clark, Greesi Desiree Langovits, Adam Holzman, Aaron Comess, John Lee ja Paul Kostabi. Tema teoseid on iseseisvalt esitanud ka Kathleen Supové, Rein Rannap, Kristjan Järvi, Mark Berman, Michael Wolff, Marko Martin, Kai Schumacher ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester.

Näituse kuraator on Greesi Desiree Langovits. 

Mark Kostabi Cafe Grand Pärnu

Kasutame lehel küpsiseid

Mõned küpsised on vajalikud lehekülje tööks ja mõned on vajalikud, et kasutakogemust parandada. Saad otsustada, kas lubada need küpsised või keelduda neist. Kui sa keeldud küpsistest, siis kõik funktsioonid ei pruugi korralikult töötada.