Kammermuusika nädalalõpp "Pärnu - Viin"

Muusika kaudu tunneb Viini kogu maailm. Viinis sündinud kunst on sajandeid olnud suunanäitajaks Euroopa kultuuri arengus. Viini klassikute loomeprintsiibid on ka Eesti muusikale alustaladeks.

Esimene muusikafestival Eestis sündis aastal 1970 Pärnus, tähistamaks suure Viini helilooja Ludwig van Beethoveni 200. juubelisünniaastapäeva. See festival muutis meie muusikaelu ja avas meile tunnetuse meie euroopalikust identiteedist. Riikliku iseseisvumise järel jätkas traditsiooni Pärnus Oistrahhi festival, olles senini suurim ja ainus nö laiapõhjaline festival Eestis, millel ei olnud ajastulisi ja žanrilisi piiranguid.

Lähenemas on Viini klassikalise koolkonna rajaja Joseph Haydni 300. juubelisünniaastapäev. Väärtustamaks Viinis sündinud tänapäevast klassikalist kammermuusikat, alustame Pärnus uue traditsiooniga. Austrias oli ja on muusika tavalise elu lahutamatu osa nii, nagu meie esivanemd tegid tööd lauldes ja võimalusel ka pilli mängides. Elustamaks vanu euroopalikke kultuuritraditsioone Pärnus, saame ajaloolises kohvik-restoranis maitsva toidu kõrval kuulata ka hinge toitvat muusikat Austria ja Eesti klassikutelt. 

Kammermuusika nädalalõpp "Pärnu - Viin"


Reserveeri kohad üritusele siit või helista +372 444 3412

Palun täida väljad
Palun täida väljad
Palun täida väljad